دانلود فایل word ارزيابي اقتصادي به کارگيري فناوري هاي پيل سوختي، باتري، هيبريد و احتراق داخلي در خودروهاي سواري از ديدگاه مصرف کنندگان

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل word ارزيابي اقتصادي به کارگيري فناوري هاي پيل سوختي، باتري، هيبريد و احتراق داخلي در خودروهاي سواري از ديدگاه مصرف کنندگان :


سال انتشار : 1396

نام کنفرانس یا همایش : چهارمين کنفرانس بين المللي برنامه ريزي و مديريت محيط زيست

تعداد صفحات :14

چکیده مقاله:

رشد روزافزون مصرف انرژی و تهدیدات ناشی از آلودگی های زیست محیطی ازجمله نگرانی های جدی جوامع بشری است. این امر در کشور ما که صاحب منابع عظیم فسیلی است نیز مشهود است. آمارها نشان می دهند 25 درصد از انرژی کل کشور در بخش حمل و نقل به مصرف می رسد که علاوه بر تحمیل هزینه های ناشی از مصرف و واردات سوخت، عامل اصلی آلودگی هوای کلان شهرها نیز محسوب می شود. این موضوع باعث شده است تا طراحی و به کارگیری خودروهایی با فناوری های نوین، ضرورت و اهمیت پیدا کند. این پژوهش به دنبال بررسی و مقایسه صرفه های اقتصادی و زیست محیطی به کارگیری فناوری های مختلف در خودروهاست. در این مسیر، پنج خودرو با فناوری های پیل سوختی، باتری الکتریکی، هیبرید احتراق داخلی باتری، احتراق داخلی پایه گازسوز و احتراق داخلی بنزینی با یکدیگر مقایسه شده اند. برای این منظور از روش ارزش فعلی خالص (NPV) استفاده شده است. روش این تحقیق بر حسب هدف کاربردی و به لحاظ رویکرد توصیفی است. نتایج نشان می دهند در حال حاضر، استفاده از خودروهای احتراق داخلی پایه گازسوز در ایران از مزیت بیشتری نسبت به سایر خودروها برخوردار می باشد، لکن عوامل تعیین کننده ای از جمله قیمت اولیه، هزینه ی سوخت، هزینه ی تعمیر و نگهداری و هزینه ی انتشار آلایندگی، در بلندمدت این موضوع را تحت تاثیر قرار داده و موجب تغییر سهم هریک از فناوری های تولید توان برای خودروهای سواری در بازار خواهند شد.

لینک کمکی